top of page

Info

Všechny vítáme v e-shopu Harpie.

Naleznete zde věci z porcelánu. Od hrníčků a misek, po prsteny, náušnice a brože. Vše je vytvořeno výhradně z českého bílého porcelánu a doplněno dekorací v podobě obtisků, různých barvítek, zlata a listrů určených na porcelán.
Harpie není na moc velké povídání o ruční výrobě, kvalitě, pěčlivosti a originalitě ..... to vše je pro ni samozřejmostí.

Výrobě a prodeji se věnujeme cca od roku 2012 a hodnocení naší práce můžete například vidět na prodejním webu https://www.fler.cz/harpie.

Pokud najdete výrobek který se vám líbí a nemáme ho na webu zde. Neváhejte nás kontaktovat a mi ho pro vás přidáme na web.  Postupně pracujeme na vložení všech věcí zde na web.

Pokud se vám zde líbí a líbí se vám naše výrobky, tak máme radost z každého lajku nebo srdíčka a každého milého slova si ceníme. ​​

 Vaše Harpie.

? Velikosti prstenu ?

Velikost se měří nejlépe u zlatníka, ale dá se to zvládnout i doma tak, že si změříte průměr prstu v milimetrech. Pozor! Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Neměřte prst v nejtenším místě. I tloušťka prstu se během dne může mírně měnit.

Přikládám tabulku velikostí, abyste rovnou viděli, zda by vám prsten z mojí nabídky byl.

 

Malé info o porcelánu.

 

Porcelán a keramika jsou všeobecně odolné materiály, které, jak jistě všichni ví, odolávají času. Po dlouhá staletí můžeme díky nim pozorovat, jak se naši předci oblékali, malovali, stravovali atd.

Porcelánové šperky jsou na tom uplně stejně. Pokud dojde k pádu na tvrdou zem (dlažba nebo beton), mohou se rozbít. Tak jako hrneček, když spadne na zem. Proto se o své šperky starejte, chovejte se k nim šetrně a važte si jejich ušlechtilého materiálu. Doporučuji je uchovávat ve šperkovnicích v pokoji s parketami, kobercem nebo linem a plovoucí podlahou.

Vyhněte se možnému pádu např. v koupelně na dlažbě. 

Pozlacené výrobky a odolnost povrchové úpravy proti opotřebení (otěru zlata) je různá a je závislá především na tom, jak je s pokovených šperkem zacházeno. Lze předpokládat, že zejména ve více exponovaných místech šperku, po nějaké době dojde k prodření na základní materiál. Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií.

 Výroba na zakázku (výrobek, který je vyprodaný) zabere cca 3-4 týdny.

Výroba na zakázku (vytvoření nového výrobku) zabere cca 2-3 měsíce.

Každý porcelánový nebo keramický výrobek má neglazovonu část, na které stojí (leží) v peci. Glazura je skelný povrch na keramických výrobcích, který se v peci nataví. Kdyby byla glazura na spodní části, tak se přitaví na palící podložku.

Tedy plocha bez glazury není kaz, ale technologická plocha, na které se prstýnek pálí. 

Při delším nošení se může stát, že se tato plocha mírně zašpiní. Dá se ale jednoduše vyčistit kartáčkem a mýdlem.

Pecky, brože a všeobecně všechny komponenty jsou lepeny speciálním šedým dvojsložkovým lepidlem, které velmi dobře drží. Kdyby se přesto náhodou stalo, že by se odlepil komponent od porcelánové části, prosím neváhejte a zašlete mi zboží zpět, ráda vám jej opravím.

Snímek obrazovky 2021-11-02 v 22.25.05.png
bottom of page